Książki które polecam

tn_jkzk

„Jak Kot z Kotem” – Pam Johnson-Bennett wydawnictwo Galaktyka

Według mnie jest to jedna z najlepszych książek na rynku polskim zgłębiających kocią psychikę. Zawarte są w niej bezcenne porady w zakresie zachowania czystości, znaczenia terytorium, agresji, wprowadzania kolejnego kota i wielu innych aspektów życia z kotem. Dzięki tej lekturze każdy właściciel kota na pewno lepiej zrozumie zachowanie swojego podopiecznego. Będzie umiał rozwiązać problem siusiania poza kuwetą, miauczenia po nocach, agresji przeniesionej, czy drapania mebli przez kota.

tn_koci_detektyw

„Koci Detektyw” – Vicky Halls wydawnictwo Galaktyka

W swojej książce autorka w interesujący sposób przekazuje czytelnikowi jak ma odczytywać kocie zachowania. Zawarte są w niej rozmaite przypadki niepożądanych zachowań kotów. Od problemu znaczenia moczem, brudzenia w domu, przez agresję i problemy najczęściej spotykane w domach zamieszkujących przez wiele kotów aż do problemów natury neurologicznej- nadmiernego wylizywania sierści.

tn_kocie_tajemnice

„Kocie tajemnice” – Vicky Halls wydawnictwo Galaktyka

Vicky Halls jest znanym kocim psychologiem o ogromnym doświadczeniu, pomaga właścicielom kotów w rozwiązywaniu „kocich problemów”. W niniejszej książce opisane są przypadki różnych zaburzeń w zachowaniu kotów ujęte w konkretne kocio-ludzkie historie. Spotkamy się tu z różnymi rodzajami agresji, siusianiem do łóżka, znaczeniem moczem, kocich wojnach psychologicznych czy autoagresji.

co_twoj_kot_probuje_ci_powiedziec_poznaj_tajemnice_kociej_psychologii

„Co Twój kot próbuje Ci powiedzieć?” – Arden Moore wydawnictwo Helion

W tej książce zawarty jest zbiór najczęściej zadawanych przez właścicieli kotów pytań i odpowiedzi na nie. Obejmuje takie działy jak: kocie dziwactwa i śmieszne koty, kuwetowe przypadki, podstawy z zakresu żywienia i pielęgnacji, życie z kotem – wyłącznie w domu czy również poza domem. Czytając tę książkę na pewno znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania. Po lekturze będziesz umiał zapanować na swoim gryzący, drapiący czy sikającym gdzie popadnie pupilem.

larousse_koty

Larousse Koty” – pod redakcją dr Pierre Rousselet-Blanc
wydawnictwo Hachette Livere Polska Sp. Z o.o.

Jest to „obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośœników kotów”. Książka ta jest praktycznym zbiorem wielu informacji o kotach. Dowiesz się z niej o pochodzeniu kota, podstawach żywienia i pielęgnacji, budowie anatomicznej i fizjologicznej, podstawach genetyki i zaburzeniach w zachowaniu. Spora częœć książki poœświęcona jest poszczególnym rasom. Każda z ras jest dokładnie opisana pod kątem charakteru i hodowli, genetyki, przyjętych odmian, pochodzeniu i historii oraz pożądanego wzorca.

koty_dla_bystrzakow

„Koty dla bystrzaków”  – Gina Spadafori, Paul D. Pion wydawnictwo Helion

Myślę, że mógłby być to podstawowy podręcznik dla każdego œwieżo upieczonego właściciela kota. Opisanych jest w nim szereg spraw związanych z posiadaniem kota. Zaczynając od tego jak należy go karmić, pielęgnować, poprzez podstawowe informacje o mowie ciała kotów, charakterystyce poszczególnych ras, aż do najczęściej występujących problemów z zachowaniem się kota.

Można przeczytać

koci_doktor

„Koci doktor” – Kvetoslava Mahelkowa wydawnictwo Galaktyka

Książka ta została napisana przez czeską doktor nauk weterynaryjnych . Znajdują się w niej podstawowe informacje dotyczące rozpoznawania poszczególnych problemów zdrowotnych, oraz sposoby zapobiegania chorobom. Co prawda książka ta nie zastąpi wizyty u lekarza weterynarii, ale na pewno pomoże Ci szybciej zauważyć niepokojące symptomy u twojego pupila. Pamiętaj, przyczynš złego zachowania Twojego kota może być choroba.

tn_czy_wiesz_wszystko_o_kotach

„Czy wiesz wszystko o kotach?” – Ronald Rosen, Francine Hornberg wydawnictwo Galaktyka

W niniejszej książce można znaleźć 40 quizów na temat kotów. Można się przekonać jaką ma się wiedzę, czy aby na pewno jest wystarczająca. Ogromną wadą tej lektury jest to, że pisana była na rynek amerykański i czasem ciężko jest się odnaleźć w polskich realiach.

tn_byc_z_kotem

„Być z kotem” – Mardie Macdonald wydawnictwo Marba Crown LTD

Podczas lektury tej książki znajdziesz wiele praktycznych porad dotyczących potrzeb kota, jego pielęgnacji, żywienia, zabaw, ćwiczeń fizycznych itd. Jest to książka z początku lat 90-tych, przeznaczona zarówno dla osób już posiadających kota jak i tych którzy dopiero zamierzają przygarnąć zwierzę. Autorka przedstawia tu nowatorskie jak na lata 90-te rozwiązania nie wymagające stosowania lekarstw czy chemikaliów.

tn_kot_doskonaly

„Kot doskonały” – Annie Bruce wydawnictwo Galaktyka

„Kot doskonały” pokazuje jak w niekonwencjonalny sposób rozwiązać problemy, które napotykają właściciele kotów. Ludzie na ogół postrzegają koty jak zwierzęta, z którymi nie ma kontaktu werbalnego. Nie oczekują, że ich pupile będą reagować na ich ustne polecenia. „Kot doskonały” przełamuje ten stereotyp. Annie Bruce traktuje koty w taki sposób w jaki do tej pory traktowano psy. Według niej koty można układać używając słów. Więc jeśli jesteś właścicielem, który lubi rozmawiać ze swoim pupilem ta książka jest właśnie dla Ciebie.

1000_kotow

„1000 Kotów” – Brigit Adam dr Beate Ralston Julia Christ Ines Christner-Benedetti
wydawnictwo Olesiejuk

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress