Przemyślane dokocenie ma znaczenie ❗️ ❗️ ❗️

Dziś chciałam się z Wami podzielić pewną historią, która zarazem jest smutna, ale i szczęśliwa.
W zeszłym roku, zdecydowanie przedwcześnie odszedł jeden z moich podopiecznych Houdini. 😔 Był to kot bardzo pogodny, przyjacielski, scalający pozostałe dwa futrzaki, które razem z nim mieszkały, a jakoś nie za bardzo lubiły się nawzajem. 
Odejście Houdiniego było dramatem dla całej ludzko-kociej. Pierwsze tygodnie były naprawdę ciężkie, u jednego z kotów pojawiła się nadmierna wokalizacja, u drugiego zachowanie także znacznie się zmieniło. Miedzy kotami, sytuacja zaczęła robić się coraz bardziej napięta. Mozart, zdominował Padme, często ją zaczepiał, ganiał, a nawet bił. Koteczka nie mogła sobie znaleźć miejsca, wrócił problem załatwiania się poza kuwetą.💩

I tak minęło pół roku…. zero poprawy, ogólny stres.
🐈🐾 🐈🐾 🐈🐾
Chyba każdy specjalista powie, że to nie jest dobry moment na adopcję nowego kota.

A jednak ❗️ 
Po długich rozmowach,🤔 wspólnie z prawowitymi opiekunami, zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie. 💪💪
Po pierwszych analizach dość szybko uznaliśmy, że odpowiednią kandydatką do dokocenia jest 🍀Prima🍀 – młoda, bo niespełna półtora roczna koteczka, która przebywała w zaprzyjaźnionym domu tymczasowym, razem z pokaźną gromadką kotów w różnym wieku i z różnym charakterem.

Wprowadzenie opierało się na ogólnych zasadach, które muszą być zastosowane, aby zwiększyć szansę na powodzenie dokocenia. Daliśmy sobie miesiąc na próbę, z zaznaczeniem, że pierwszy tydzień jest tak naprawdę decydujący. 
Nie uwierzycie ❗️
Efekt przeszedł Nasze najśmielsze oczekiwania.😽 Prima, dziś Suri, bardzo szybko zaprzyjaźniła się z kotami. Dla delikatnej Padme jest prawdziwą przyjaciółką i wsparciem w trudnych momentach. Dla Mozarta jest świetną kompanką do zabaw, gonitw i polowań. 
A dla opiekunów stała się prawdziwą członkinią rodziny, która oczywiście nie zastąpi Houdiniego, ale pozwoli ranom się zagoić, żeby dalej cieszyć się ze wspólnego kocio-ludzkiego życia.

🔥 W zeszłym tygodniu, pierwszy raz opiekowałam się tą wspaniałą trójką – w nowym składzie – i sama nie mogłam uwierzyć, że wszystko tak dobrze się udało. Brawo MY !🔥

Dlatego, każdemu z Was przypominam, żebyście dobrze wybrali kota do dokocenia. 🗣 Słuchali wskazówek dotychczasowych opiekunów, brali pod uwagę charakter i ogólne usposobienie kota, a nie tylko jego wygląd.

Trzymam kciuki za Wasze dokocenia ✊

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress