O mnie

Już w dzieciństwie wychowywałam się w domu pełnym zwierząt. W domu rodzinnym były rybki, papugi, szczurzyca, koty i psy. Kocham wszystkie zwierzęta i te małe i te duże, towarzyszące i gospodarskie. Myślę, że całkiem nieźle się z nimi dogaduję. Najbardziej jednak urzekły mnie koty – jest w nich coś niepowtarzalnego, przyciągającego.

Obecnie dzielę swoje życie z dwoma kotami. W miarę możliwości staram się stworzyć dom tymczasowy dla kociaków szukających schronienia, a ostatnio także dla starszego psa.

Jakiś czas temu skończyłam studia na wydziale prawa w WSHiP im. R. Łazarskiego. Zawsze fascynowała mnie praca w policji w sekcji dochodzeniowo-śledczej. W czasie studiów odbyłam kilku miesięczne praktyki w wydziale dochodzeniowo-śledczym KRP II. W tym czasie zapoznałam się z praktycznymi aspektami prowadzenia postępowania przygotowawczego. Zawód zoopsychologa łączy w sobie moje dwie największe pasje: pracę ze zwierzętami i szukanie „motywów” danego kociego zachowania. W 2008/2009 roku uczęszczałam na kurs zoopsychologa w Europejskim Studium Psychologii Zwierząt. Po zdaniu egzaminów w czerwcu 2009 roku uzyskałam dyplom zoopsychologa.

Od 2012 roku, zawodowo zajmuję się opieką nad kotami. Na dzień dzisiejszy zawód petisttera jest moim głównym zajęciem. Codziennie odwiedzam swoich podopiecznych w domach ich opiekunów. Zawsze staram się poznać swojego podopiecznego, i dostosować się do jego wymagań.

Od wielu lat współpracuję z organizacjami pro-zwierzęcymi jako inspektor do spraw ochrony zwierząt. Biorę udział w licznych akcjach promujących humanitarne traktowanie zwierząt. Mam okazję uczestniczyć w wielu interwencjach w obronie praw zwierząt.

Przez cały czas staram się pogłębiać swoją wiedzę. Uczęszczam na kolejne kursy i seminaria, czytam książki i czasopisma o kotach, pomagam kotom przeznaczonym do adopcji, które mają problem z zachowaniem.

ania_i_kot

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress