Lekarz internista czy specjalista ❓

Oto jest pytanie ❓

⏭Dziś chcę poruszyć bardzo ważny temat – opiekę weterynaryjną.⏮

Jako prawowici opiekunowie naszych zwierząt, chcemy dla nich jak najlepiej,👏 chodzimy z pupilami do lekarza weterynarii, który przeprowadza kontrolne badania krwi💉 szczepi, odrobacza. Zajmuje się naszym pupilem na co dzień.

Co zrobić, gdy problem jest poważniejszy❓Gdy nagle, okazuje się, że nasz kochany mruczek ma niewydolność nerek, chore serce, problemy natury onkologicznej, czy chroniczne problemy z jelitami? Czy warto wtedy udać się do specjalisty? 
Odpowiedź jest prosta TAK‼️ zawsze TAK ‼️

Czy to oznacza, że powinniśmy porzucić swojego zaufanego lekarza❓NIE

Najlepsze co możemy zrobić, to odwiedzić👩‍⚕️ specjalistę, wykonać zlecone przez niego badania. Dowiedzieć się jakie leczenie powinno być wdrożone i wrócić do zaufanego 👨‍⚕️ internisty, który zna naszego mruczka od lat. 
Szczególne znaczenie ma to w przypadku, gdy zwierzę ma parę dolegliwości i trzeba się udać do różnych lekarzy specjalistów. Najprawdopodobniej każdy z nich będzie leczył przede wszystkim w zakresie swojej specjalizacji, a nasze ukochane zwierzę to całość, jeden żywy organizm.

🌺 Podsumowując wizyta u lekarza zajmującego się konkretną specjalizacją jest konieczna, jednak powrót do naszego lekarza weterynarii z kompletem badań, a następnie spojrzenie na pacjenta całościowo, powinno przynieść najlepszy efekt. 🌺

Osobiście spotkałam na swojej drodze wielu wspaniałych lekarzy internistów, którzy nie bali się, że stracą pacjenta odsyłając go do specjalisty oraz wielu lekarzy specjalistów, którzy znają wartość lekarzy pierwszego kontaktu. 
Najważniejsze, aby wszyscy mieli wspólny cel jakim jest zdrowie zwierzaka oraz szanowali wiedzę i kompetencję tego drugiego .💞

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress